אוגוסט 2021

המחשבה שמאחורי היקום

מאת אביב עוז | מטפל רגשי לרוגע פנימי יציב

מה חשב אלוהים לפני שברא את העולם?
שלום חברים באינטרנט, אני אביב עוז מטפל רגשי לרגוע יציב, הסרת חרדות, התמכרויות, כעסים. בסרטון הזה אמרתי לעצמי "בוא תשתעשע עם המחשבה על סיבת הקיום של הכל, בוא תתפלסף לך להנאתך."

אז אוקי, אני אישית לא מאמין שקיים יצור כזה אבל נניח שהיה איזשהו יצור כלשהו שישב וחשב אני רוצה לברוא יקום, בעלי חיים ובני אדם, אבל אני רוצה לעשות את זה נכון, אז מהי הדרך הכי נכונה לברוא את העולם?

אז אם אני מנסה להיכנס לראש של יצור כזה שברא את העולם, אז קודם כל המטרה שלי היא להפיץ אהבה כמה שיותר.

אבל אם אני מכריח מישהו להרגיש אהבה, הוא אפילו לא יודע שזו אהבה כי הוא לא מכיר שום דבר אחר, והוא גם לא יכול להעריך אותה, כי הוא לא עשה שום דבר בשביל לזכות בה.

אז אני צריך ליצור לא רק אהבה, אלא גם מצוקה, ואני צריך לעודד את הבן אדם שיצרתי להשקיע וקצת להתאמץ כדי להרוויח את ההרגשה הנפלאה הזו, כדי שהוא יוכל גם להעריך את זה.

אז אני בורא את האדם כמוני עם רצון טהור להפיץ אהבה ולעשות רק טוב, אבל אני אעטוף אותו בקליפה של מצוקה, הוא יצטרך ללמוד איך לקלף מעצמו את המצוקה כדי שיחתור לאהבה הפנימית שנמצאת בו.

מה זו המצוקה הזו שאיתה אני עוטף את הבן אדם?

המצוקה הזו היא חרדה מסוימת ובילבול.

הבילבול שהוא מרגיש זה בילבול של זהות ומטרה, הוא לא ממש יודע מיהו ולמה הוא קיים.

החרדה שהוא מרגיש זו חרדת ערך. יצרתי בו נטייה להאשים את עצמו, הוא מתקשה להעריך את עצמו, בכל פעם שהוא מאוד מתקשה להעריך את עצמו הוא בחוויה של ירידת ערך והוא מרגיש חרדה.

במידה מסוימת הוא מזהה את עצמו כמו שהוא באמת וגם את המטרה שלו – אדם טוב עם רצון טהור להפיץ אהבה. ולפעמים הוא גם לא מזהה את עצמו, הוא חושב שהוא אדם רע או דפוק והוא מייחס לעצמו כוונות רעות.

במילים אחרות אני יוצר אותו עם סוג של משבר זהות: אני אמיתי פנימי שמכיר ברצון הטהור שלו הרצון שתהיה כמה שיותר אהבה וטוב לכולם, ואני חיצוני שלא תמיד מכיר ברצון הטהור הזה ושיש לו נטייה להאשים את עצמו.

הביטחון העצמי שהוא מרגיש זה ביטחון שבנוי גם מהערך העצמי של האני הפנימי וגם מהערך העצמי של האני החיצוני. הערך העצמי של האני הפנימי זה ערך שמורגש כתוצאה מהקשבה לכוונה הטובה הפנימית שתמיד קיימת, ההרגשה של הכוונה הטובה מעוררת הרבה כבוד עצמי, כי בתוך הכוונה הטובה הזו האדם רואה את עצמו באור מאוד מאוד חיובי כמו שהוא באמת, ברגע שהוא מרגיש את הכוונה הטובה הזו ורואה את עצמו באור חיובי, הוא מרגיש הרבה כבוד ואהבה לעצמו.

אז הביטחון שהוא מרגיש במידה מסוימת מגיע כתוצאה מכך שהוא באמת רואה את המהות הטובה האמיתית של עצמו. והביטחון בנוי גם מהערך העצמי החיצוני.

הערך העצמי החיצוני מורגש כתוצאה מיחס מכבד לא שהוא נותן לעצמו אלא שאחרים נותנים לו. והיחס המכבד הזה מאחרים זה מבחינתו כמו סם מאוד מאוד משכר ומאוד מאוד ממכר.

אני נותן לו להרגיש ביטחון כתוצאה מיחס של אחרים, ובגלל שהביטחון העצמי שלו הופך להיות תלוי ביחס מאחרים, הוא מתחיל לשכוח מיהו באמת ובמידה מסוימת נדמה לו שהוא יכול לאהוב את עצמו רק כשהוא מקבל יחס מכבד מאחרים.

אני פנימי עם ביטחון עצמי שנוצר כתוצאה מהקשבה לכוונה לטובה הפנימית. ואני חיצוני עם ביטחון עצמי שנוצר כתוצאה מיחס מכבד מאחרים.

אז על האני החיצוני הזה אני שם מצוקה של חרדת ערך, שהוא ירגיש חרדה בכל פעם שהוא ירגיש לא מובן ולא מוערך על ידי אחרים ובילבול שנדמה לו שמטרת החיים שלו היא להשיג כמה שיותר יחס מכבד מאחרים.

וככה אני יוצר את העולם בצורה הכי נכונה. האני הפנימי צריך לעבוד כדי לקלף מעצמו את האני החיצוני, לקלף מעצמו את המצוקה, כדי לסלול את הדרך לאהבה. בגלל שהוא קצת מתאמץ להגיע לאהבה הוא יכול להעריך אותה.

האני החיצוני יכול לחשוב שהוא שונא אחרים ובכלל לא אכפת לו מיחס של אף אחד, אז קודם כל, כל השנאה שלו נולדה כתוצאה מכך שהוא מרגיש שהוא לא קיבל מספיק יחס מכבד מאחרים.

ודבר שני, הוא מבזבז כל כך הרבה אנרגיה בלשנוא אחרים, כי כשהוא שונא זה נותן לו את האשליה שהוא מעליהם, הערך העצמי המדומה שלו גדל וזה עוזר לו להרגיש ביטחון. הוא מתגבר על המצוקה, על החרדת ערך שלו בעזרת שנאה, לא בגלל שזה מה שהוא רוצה לעשות, אלא רק בגלל שבאותו זמן הוא לא יודע איך להרגיש ביטחון בדרך אחרת.

את המצוקה הזו, את החרדת ערך הזו אפשר להוריד בדרך נכונה, והיא ללמוד להקשיב לעצמך, ללמוד איך לראות את עצמך כמו שאתה או את באמת. זו הדרך שאני מלמד כמטפל רגשי. זו הדרך היחידה שאני מאמין בה וזו מבחינתי משימת חיי לעזור לכמה שיותר אנשים לראות את עצמם באור חיובי כמו שהם באמת.

 למענה על שאלון אישי בנושא לחץ רגשי לחצו כאן

לקריאה נוספת על שיטת אביב עוז – 6 הצעדים לחצו כאן

אהבתם? מוזמנים לשתף:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin