טיפול בכעסים המלצות

טיפול בכעסים המלצות

מאת אביב עוז | מטפל רגשי לרוגע פנימי יציב

סיפור על אדם בן 45 שהחליט לעשות שינוי מהשורש דרך טיפול בכעסים

מהרגע הראשון ראיתי שמגיע אדם מיוחד, סקרן שפתוח ללמוד ולעשות שינוי. ההדחקה של התקפי זעם והמתחים היתה בו לא קטנה, אבל ידעתי שיש בו את היכולת והאמנתי בו לאורך כל התהליך של טיפול בכעסים ובנושאים רגשיים נוספים. לא הסכים לשתף עדות עם תמונה אך כן לפרסם את שמו איתמר לוי. תמיד הוא יישאר בליבי. זה המשוב שכתב לי לאחר תהליך:
"הגעתי לאחר חווית כעס שהותירה אותי חסר אונים ובמצב של סבל עצום. לא שיתפתי מישהו במגבלות שלי וניסיתי להתמודד בלי כלים. חשבתי שאצליח. לאחר הרבה כישלונות ניגשתי לחיפוש ומצאתי את אביב. התחלתי תהליך שמתמשך גם כיום. אביב מעביר את התהליך בצורה רגישה מאד ובסובלנות מורגשת. אהבתי תשומת לב לרגשות ותחושות שעברו עליי בטיפול. הכוונה נכונה. ואת האמת האמיתית.

חייב לציין שהיו לי שבירות וממש נאספתי בחזרה למקום טוב. שמח מאד על התהליך שאני עושה ועל הבחירה באביב שמרגיש כמו חברות. יודע שלמדתי המון על עצמי. אחוז שליטה גבוה בעצמי במחשבות ובמעשים הרבה יותר גבוה והרבה יותר אנרגיה חיובית. התקשורת שלי והגישה שלי לאנשים טובה יותר וכך גם שלהם אליי.

הרבה יותר מכיר ברצון האמיתי שלי. זו התקדמות עצומה. יש הרבה הבדל ביכולת לזהות רצון או דחף עוד ברמת המחשבה וגם לפני ותוך כדי מעשה.

מציאות שונה לחלוטין. לא הייתי מודע להקשבה או חמלה עצמית ומתוך כך יוצא שלא היתה אהבה עצמית. היום מקשיב, סולח, מודע, אוהב את עצמי כמו שלא ידעתי.

מידת הכעס שלי ירדה ברמה שמרגיש שהצלתי את עצמי ע"י הטיפול עם אביב. הרבה יותר רוגע יש לי בחיים. תודה תודה תודה. "

טיפול בכעסים עבור מטופל בן 68

הבן שלו פנה אליי בטלפון ובירר אם אוכל לעזור לו "לאבא שלי בעיה חמורה של כעסים, האם אתה עושה טיפול בכעסים אצל מבוגרים?".

לאחר שסיימנו סדרה של 15 פגישות שאלתי אותו איך התהליך היה עבורו.

כמה עושה טוב על הלב לקבל משוב כזה… נשאר לי רק להודות על הזכות ללוות ולעזור

"עזרת לי המון! הבן שלי גם יגיד לך אותו דבר, עזרת לי המון. אתה יודע מה, הבן שלי מנשק אותי ארבע פעמים ביום, הוא אומר לי "אבא איזה תהליך עברת! היית כעוס כל הזמן. אתה הכל בשבילי!"

 

סיפור על אדם שהחליט להציל את הזוגיות ולהגיע לתהליך טיפול בכעסים

בחור כבן 40, כשדיברתי איתו בטלפון לראשונה הוא אמר לי:
"קראתי באתר שלך ונראה לי שאתה אדם שיכול לעזור לי. אני צריך כנראה טיפול בכעסים"
"שמח לשמוע, מה בדיוק מפריע לך?"
"יש לי בעיה של כעסים, הרבה התפרצויות, וכבר יש סכנה אמיתית לנישואים שלי"
לעזור לאנשים להשתחרר מסבל רגשי דרך טיפול בכעסים, זה הדבר שהכי עושה אותי מאושר.

הוא מעדיף להשאר בעילום שם, זו העדות שלו:

"הגעתי בעקבות חוסר שקט פנימי וכעס. חרדה גדולה ובלבול שהגיעו לשיא באמצע החיים.
למדתי להקשיב ולהבין את עצמי יותר. מה שהקל עלי בללמוד להתמודד עם קשיים ומחסומים שניצבים או שאני מציב בעצמי.
היום אני יותר שמח. אני יושן יותר טוב. אני יותר רגוע. טוב לי …
אני אדם מאד מוחשי ופחות רגשי. לכן הדוגמאות וצורת ההמחשה היו אבני דרך חשובים שהצליחו לדבר אלי ולגרום לי לחשוב שונה ורחבה יותר.
לפני התהליך הייתי בכיוון מחשבה שונה לחלוטין ולא חושב שידעתי להבדיל בין מצב שבו אני מקשיב לבין שומע לא במודע בכל אופן. לכן לאחר התהליך קל לי יותר לנתח ולהבין את הסיטואציה. ומפעם לפעם זה נהיה כבר פשוט וחלק בתהליך קבלת החלטות כלשהן.
הדיבור על גירושים כבר ירד מהפרק, האינטראקציה עם אישתי ואחרים חיובית רבה יותר. הגם שאם מקודם היתי לוקח דברים ונפגע, כרגע יותר קל לי לזהות אם זה אני עצמי או האגו החיצוני וכך גם להגיב באופן שקול יותר. אני סומך על עצמי יותר כעת ואני ניגש לדברים הרבה יותר רגוע."

צלצלו (לחיצה על המספר)
או השאירו פרטים

כתבו לי ב WhatsApp

אפשר לכתוב 24/7 גם בשבתות וחגים ואחזור אלייך בהקדם

המלצות מרכז עוז אביב

טיפול בכעסים לבחורה חייכנית ושמחה שהתקשתה לשמור על רוגע פנימי

טלי קפלן (הסכימה לפרסם את שמה עם תמונה). מדהים לגלות כמה חוכמה פנימית יש בכל אדם ברגע שנותנים הזדמנות להקשבה, הנקודות מתחברות באופן טבעי ואפשר ממש ליהנות לעשות שינוי משמעותי. זה המשוב שכתבה לי לאחר תהליך:

"הגעתי לאחר פרידה מבן זוג שטען שאני עצבנית וכעסנית. ורציתי לשנות את זה. בתהליך טיפול בכעסים למדתי דברים רבים. לשמור על שלווה ועל איזון: ללכת בקצב שנכון לי, וכלים מעשיים איך ליצור מוטיבציה גבוהה.
חוויתי שיפור דרסטי. אני מסוגלת להכיל יותר אנשים אחרים ואת דרכם לתקשר ולהתנהג. גדלה היכולת שלי להבין את הצד השני, גם כשלא מסכימים. יכולת זה פתחה עבורי דלתות לתקשורת וזה אחד היכולות החשובות שקיבלתי. היום אני יודעת להיות יותר בחמלה לעצמי וגם לאחרים. למדתי איך להקשיב לעצמי האמיתית\פנימית וזה עושה את כל השינוי"

משוב שקיבלתי מבחור אנונימי כבן 30 לאחר תהליך טיפול בכעסים

חיפשתי באינטרנט וברשתות הדרכה/טיפול/סמינר לבעייה של כעסים וזעם. כחלק מהחיפוש ראיתי מספר סרטונים של אביב שגרמו לי להבין כי הוא מבין לחלוטין את מהות הבעיה, האתגר, את צורת המחשבה ואת הרגשות המעורבים. לכן החלטתי לברר עימו מה התהליך. בתהליך עצמו של טיפול בכעסים (15 פגישות) למדנו על מרכיבי העצמי, על הטריגרים שלי, על המניעים האמיתיים לכל מיני מחשבות והתנהגויות, שיתפתי ונגענו בעזרת דוגמאות מעשיות במקרים הרלוונטיים ובחומר הנלמד. היום אני מבין הרבה יותר טוב את עצמי, בעל ביטחון ורוגע פנימיים טובים יותר ויציבים יותר, ובעל הבנה כלפי אחרים.

בעקבות התהליך השגתי יכולת הקשבה אמיתית, נאמנות לעצמי, שחרור רגשות והתרשמויות לא נכונים.
אהבתי את החומר הנלמד והמקצועיות. את הדיבור הקצר בתחילת פגישה על איך היה השבוע (טוב לחיבור לחומר), את דפי התיאוריה, את התרגולים.
היום אני יותר מונע מתוך מודעות, ופנימיות ופחות מרושם (היה חזק אצלי) ומדעות של אחרים או "צו מוסר" גבוה. האינטראקציה עם אחרים מבחירה ולא כי חייב, או כי מה יחשבו או דעה חיצונית אחרת. אני נשאר רגוע יותר, ומסכים או לא מסכים לדברים בצורה טבעית ו"מבפנים" יותר.
אני יותר קשוב לעצמי ופחות כועס על עצמי. גם שאני באינטראקציה בעייתית מול אחרים, אני יותר חומל כלפיהם כי אני מבין שזה לא מוריד או מעלה ממני.

צלצלו (לחיצה על המספר)
או השאירו פרטים

כתבו לי ב WhatsApp

אפשר לכתוב 24/7 גם בשבתות וחגים ואחזור אלייך בהקדם

נגישות
Scroll to Top