נובמבר 2021

הנחות, הנשגב וזה שיודע לאהוב

הקדמה

מאת אביב עוז | מטפל רגשי לרוגע פנימי יציב

נניח שהייתם קוראים עכשיו הקדמה ממש מעניינת, מסקרנת ומלהיבה ומקבלים הרבה חשק לעוד, אבל אז הייתי אומר לכם – נהדר, אבל אני לא בטוח שאתם ראויים להמשיך לקרוא את הספר הזה ותהיו ראויים לכך – רק אם תבטיחו שתסיימו לקרוא אותו עד הסוף. אמירה כזו הייתה בוודאי מורידה מההתרשמות לא? למעשה, יש סיכוי טוב שזה היה גורם לכם לתחושה של דחייה ואולי הייתם אפילו סוגרים את הספר.
אף אחד לא יכול לקבוע אם אנחנו "ראויים", וכשמרמזים על כך שאנחנו "לא ראויים, אלא בתנאי שנעשה משהו" באופן עקרוני זה לא משהו שנאהב לשמוע.
ואם הייתי אומר שאני מצפה מכם להתמסר לספר ולקרוא את כולו, זה יהיה כמובן מגוחך ולא ריאלי.
זה די ברור נכון? גיליתי, לצערי, שבחיים זה לא תמיד כל כך ברור – לפעמים אנחנו נקשרים ומתמסרים לדברים שלא בהכרח טובים לנו, אבל משום מה אנחנו משוכנעים שכדאי לנו להישאר איתם.
כשאנו באים עם ציפיות לאחרים או לעצמנו לדבקות מסוימת במשהו מבלי להקשיב לרצון האמיתי שישנו, למעשה עם או בלי לשים לב, אנו מעבירים מסר מאוד שיפוטי ונוקשה ובצורה זו יהיה מאוד לא קל להרגיש את הרצון להתחבר בכנות עם מה שמציעים לנו, מפני שאז, זה ייחוו כדרישה או איום ולא כהצעה או הזמנה.
לכן, מה שבאמת הייתי רוצה זה שתקראו את הספר מתוך בחירה שתרגיש לכם טבעית ופשוטה, חוויה של סקרנות ורצון חופשי, כך שתרגישו באמת בנוח עם מה שאתם עושים.
זו הדרך היחידה שאני מכיר שמאפשרת חיבור לאהבה עם מה שאנחנו עושים – הבחירה מתוך רצון חופשי ומודע, וללא מאמץ רב.
זאת אומרת, אם לא נפעל מתוך תחושה של רצון חופשי, פשוט לא נוכל לאהוב.
גם אם לא תמיד יש לנו תשובה לגבי מהו הרצון האמיתי והחופשי שבנו, זו תמיד שאלה טובה. וגם אם לא תמיד ברור אם הדברים שאנחנו מסורים אליהם, באמת טובים ומועילים לנו, האם יש בינינו ובין מה שאנחנו עושים אהבה אמיתית? זו תמיד שאלה טובה אפילו שהיא יכולה לעורר אי נוחות מסוימת.
מהו רצון אמיתי? מהי אהבה אמיתית? ומה אמיתי בכלל? האם ישנה מציאות אחת או שמציאות היא דבר סובייקטיבי בלבד? כי אם אנחנו מקווים שישנה אהבה אמיתית, אנחנו בוודאי גם מקווים שישנה מציאות אמיתית, אחרת מה שווה אהבה שאינה מבוססת על מציאות? יום אחד היא תרגיש אמיתית ויום אחרי נגלה שהיא היתה רק בראש שלנו?

 למענה על שאלון אישי בנושא לחץ רגשי לחצו כאן

לקריאה נוספת על שיטת אביב עוז – 6 הצעדים לחצו כאן

אהבתם? מוזמנים לשתף:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin