נובמבר 2021

תמיד אהבתי לאהוב

מאת אביב עוז | מטפל רגשי לרוגע פנימי יציב

אז היו אובססיות, אבל לא רק, לצדן, תמיד אהבתי לאהוב. בתור ילד קטן, להתפעל מהעוצמה והיופי שבאים עם החיבור של הכל ביחד – אנשים ובעלי חיים, מרחבים בחוץ, עצים, שמש, אוויר. הסקרנות להבין עוד מהיצירה הבלתי מוסברת של החיים. נהניתי לזהות את האופי והסגנון המיוחד שיש בכל אדם, וזה עורר בי חוויה חזקה של אהבה.
גם אז כילד, לפעמים הרגשתי שאני חולם, שאני מדמיין ואולי נסחף לתוך מחשבות שלא בהכרח קשורות למציאות, ובכל זאת יכולתי להרגיש את המשיכה הקסומה שיש בין דברים, ופשוט לאהוב עד כמה שיכולתי להבין ולהתחבר לרגש הזה. כמה מזה היה אמיתי וכמה לא? קשה לי היום לזכור הכל ולהעריך, אבל אני בטוח שחלק מזה היה אמיתי.

כמובן שלא תמיד הייתי מוצף בשטף קסום של אהבה, כי רוב הזמן זה לא היה המקרה, ובכל זאת, משהו בתוכי היה בכמיהה אדירה לרגש הזה – רציתי להבין אותו עוד ועוד ולהתחבר אליו, כי ידעתי שבתוכו יש ערך ומשמעות אמיתית, ושבשביל להגיע לרגש הזה ולהגדיל אותו באמת כדאי להשקיע.
התמוגגתי לגלות את הייחודיות הקסומה שיש בכל דבר: מלהביט בפרח ועד להביט אל השמיים, לראות חיבוק אותנטי בין אנשים, לקבל חיבוק אוהב מאימא. לשחק עם חברים ולהרגיש את החיבור המיוחד הזה שיש עם אנשים וגם רק להסתכל על ילדים משחקים ונהנים. משהו בתוך זה הרגיש זורם בקלות וחופשיות.

בלי לחשוב על זה בצורה מודעות, יכולתי להרגיש את הקסם שאהבה אמיתית יוצרת. אני מאוד מקווה שאתם מסוגלים להרגיש בזה או לפחות להיזכר בחוויה הזו. זה כל כך סיקרן אותי והפליא אותי, מאז ועד היום.
לפני כמה שנים (בערך ב 2010) קרה דבר מדהים שגרם לי להבין לראשונה שאני באמת יודע מהי אהבה. ולפני שאגיד מה, אספר בקצרה את הרקע לאירוע המיוחד הזה.
כשהייתי ילד בן 10 בערך, הרגשתי ממש מאוהב בילדה מהכיתה שלי. זו הייתה אהבה עוצמתית במיוחד. התמזל מזלי ונראה שגם היא מאוד חיבבה אותי, הפכנו ידידים טובים, ואפילו הגענו לרגע המתוק שבו הכרזנו על אהבתנו. כל כך אהבתי אותה, שגם כשהלכתי אליה לחדר והיו גרביים מסריחים מפוזרים בכל מקום, זה לא הפריע לי בכלל. הרגשתי ריחוף אמיתי כמו בסרטים מצוירים.
את סופו של הסיפור ומה קרה שגרם לי להבין שאני יודע מהי אהבה, אספר בסופו של הספר.

מה צפוי בהמשך
***************
את הספר הזה כתבתי כדי לדבר על השקפתי לגבי מהי אהבה אמיתית ואיך אפשר להתחבר אליה באמת בדרך נוחה. מבחינתי זה עניין מדעי לכל דבר, שבמובנים רבים אפילו אפשר למדוד כמותית.
במסע הגילוי שלי, בשלב מסוים שאלתי את עצמי שאלה עוד יותר מדויקת: איך אפשר להתחבר לאהבה יציבה? – אהבה שנוכל להרגיש לא רק בגלל נסיבות חיצוניות מיוחדות או פעולות מסוימות של אחרים, לא רק באופן מקרי או במזל, אלא אהבה שתורגש מתוך שליטה אמיתית שלי, חוויה עמוקה ואמיתית של אהבה שאוכל לסמוך עליה שתישאר איתי. ומאוחר יותר גם שאלתי את עצמי, איך אפשר ממש להגדיל את ההרגשה הזו, זאת אומרת, לא רק שהיא תהיה יציבה, אלא תמיד להמשיך להגדיל את האהבה.
רציתי לדעת איך אפשר לדעת מתי אהבה היא אמיתית, ולא רק כלפי עצמי ואחרים, אלא גם בכל עשייה או עיסוק ובכלל כלפי כל מה שאפשר לאהוב – סביבה, טבע וכל מה שנמצא בו.

בספר זה אתאר כמיטב הבנתי את העקרונות שחלים באהבה אמיתית בין בני אדם, במשפחה, בחברות ובזוגיות. מבחינתי העקרונות האלו הם ממש חוקי מציאות, במילים אחרות ברור לי מעל כל ספק שאם מיישמים את העקרונות האלו, שהם בעצם התנהגויות מסוימות – הרגשה של אהבה אמיתית תתאפשר יותר ויותר. ראיתי את זה קורה מאות פעמים עם מטופלים שליוויתי וכמובן מניסיוני האישי. אני יודע שזה יכול להישמע מאוד יומרני, אבל זה בסדר כי אני לא מצפה מאף אחד להסכים עם העקרונות אלו רק בגלל שכתבתי אותם, אני רק מציע לנסות ולשחק עם הרעיונות האלו, ואני יכול רק לקוות שכל קורא או קוראת ייקחו משהו מהדברים ויוכלו להתחבר לעצמם יותר.

במהלך הקריאה תפגשו במושגים שונים שניסחתי. כדי להקל על הקריאה וההבנה של הדברים, כל המושגים מופיעים בנספח בסופו של הספר, כך שאפשר מידי פעם לקפוץ לנספח ולהיזכר בכוונה ובמשמעות של מושג מסוים.
הספר בנוי בצורה כזו שכדאי לקרוא אותו בסדר עולה מההתחלה, כי העקרונות והמושגים שבהמשך מורכבים יותר והיו קלים יותר להבנה אם הבנתם את העקרונות שלפניהם. לקראת סיומו של ספר אדבר על מצב תאורתי מאוד רצוי, שבו אהבה יכולה לזרום בחופשיות יוצאת דופן עד כדי כך שהמודעות ממש מתעלה לרמה אחרת לגמרי. זה מצב שאני קורא לו "תודעת הרמוניה גבוהה ויציבה".
אם עולות בכם שאלות במהלך הקריאה, אני מציע שתכתבו אותן בצד. יש סיכוי שתקבלו תשובה בהמשך הקריאה, ואם לא, אתם מוזמנים לכתוב לי או לנסות לגלות את התשובה בעצמכם

‍‍‍‍‍‍

הקטע לקוח מתוך ספר שכתבתי "הנחות, הנשגב וזה שיודע לאהוב"
למעוניינים ברכישה שלחו לי הודעה למספר 0524-871100

 למענה על שאלון אישי בנושא לחץ רגשי לחצו כאן

לקריאה נוספת על שיטת אביב עוז – 6 הצעדים לחצו כאן

אהבתם? מוזמנים לשתף:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin