טיפול באו סי די ללא תרופות

צור קשר

צלצלו או השאירו פרטים

טיפול באו סי די ללא תרופות

טיפול באו סי די ללא תרופות

כתבו לי ב WhatsApp

אפשר לכתוב 24/7 גם בשבתות וחגים ואחזור אלייך בהקדם

הפרעת הטרדה-כפייתית (OCD) היא מצב מנטלי המתבטא במחשבות טורדניות ובהתנהגות כפייתית. מחשבות אלה עשויות להיות מעצבנות, מפחידות, או פשוט לא נעימות, והן גורעות מהשלווה הנפשית. למרות שהרבה אנשים נוטים להתמכר לתרופות כדי להקל על הסימפטומים, ישנן שיטות אחרות שיכולות להיות יעילות בהקלה על תסמיני OCD.

איך להיפטר ממחשבות אובססיביות ללא תרופות?

השלב הראשון הוא להבין שמחשבות אלה הן חלק מההפרעה, ולא חלק מהאישיות שלך. הצעד השני הוא ללמוד טכניקות של התמודדות עם המחשבות הטורדניות, שלרוב זה מצריך טיפול – מפגשים אלו יכולים לכלול תרגולים הקשורים לשינוי צורת המחשבה, דמיון מודרך, נשימה מודעת, וטכניקות מיינדפולנס.

טיפול טבעי ב-OCD ללא תרופות

בנוסף, תזונה מאוזנת, תרגול פיזי, שינה מספקת ותרגולי מיינדפולנס על בסיס קבוע בזמן הפנוי, יכולים להיות חלק חשוב מהטיפול הטבעי ב OCD. בנוסף, טיפולים משלימים כמו אקופונקטורה, מסאז' או יוגה עשויים לתמוך בתהליך.

טיפול עצמי באוסידי

אין לזלזל בערך של טיפול עצמי באוסידי. למדוד כיצד לנהל סטרס, לתמוך בעצמך, ולפתח מערכת תמיכה רחבה, – כל אלו יכולים לשמש ככלים טובים להתמודדות. שיטות כמו נשימה מעגלית, מיינדפולנס, וחשיבה מודעת יכולות להיות מועילות מאוד.

טיפול ב OCD ללא תרופות בשיטת 'להרגיש מחשבה אמיתית'

הטיפול הטבעי שלנו ב OCD מכוון לקידום ההבנה העצמית – דרך כך, אנו מסייעים למטופלים להתחבר לעצמם ברמה עמוקה ומשמעותית יותר, להבין בצורה מיטבית את המחשבות, הרגשות, והתחושות שלהם בגוף.

ההתבוננות העצמית המעמיקה מאפשרת לנו לזהות מהן המחשבות הטורדניות, להבחין בין מחשבות בריאות ונכונות לבין טורדניות ושקריות. ברגע שהמחשבה השקרית כבר אינה משכנעת נשחרר אותה באופן טבעי ונחליף אותה במחשבה נכונה ומרגיעה. אנו נלמד איך להקשיב ולשים לב להבדלים הרבים שיש בין מחשבות שקריות ואמיתיות, נלמד איך מוצאים עוד ועוד סתירות שקיימות במחשבה הלא נכונה עד שהיא ברור לגמרי שאין יותר סיבה להחזיק בה. גם תשומת לב לתחושות הגוף ובכלל זה לרמת המאמץ שלנו, ורמת האנרגיה בגוף, מאפשרת לנו להבין כיצד הגוף שלנו מגיב למחשבות ולרגשות שלנו, וכיצד ניתן לשלוט בתבונה ומודעות גבוהה יותר על ההתנהגות שלנו ולפתח הרגלים בריאים.

התהליך הזה מקנה למטופלים שלנו את היכולת להבין את הקשר בין המחשבות, הרגשות, והתחושות שלהם, מה שמאפשר להם להתמודד עם התסמינים בדרך מספקת ומודעת יותר. באופן זה, הטיפול הטבעי ב-OCD מגיע מתוך הבנה שהמודעות העצמית היא המפתח להתמודדות יעילה עם ההפרעה.

עוז אביב מטפל רגשי – טיפול באו סי די

הטיפול אותו אני מציע נבנה לאחר צבירת יותר מ12 שנות ניסיון ומיומנות במגוון טיפולים שונים, עד שהתהליך הפך להיות מותאם אישית ומאוד אפקטיבי עבור כל מטופל שמתמודד עם OCD. המטרה שלי היא לספק לך את הכלים והתמיכה שאתה (או את) צריכים כדי לשלוט בחייך ולפתח איכות חיים טובה יותר. השיטה איתה אני עובד נקראת "להרגיש מחשבה אמיתית" . ניתן לקרוא עוד השיטה כאן. למידע נוסף ולכל שאלה אנא צרו קשר לשיחת התייעצות ראשונה חינם – 0524871100.

צור קשר

צלצלו או השאירו פרטים

כתבו לי ב WhatsApp

אפשר לכתוב 24/7 גם בשבתות וחגים ואחזור אלייך בהקדם

נגישות
Scroll to Top