תלות רגשית בבן זוג

צלצלו או השאירו פרטים

תלות רגשית בבן זוג: מהם האתגרים ואיך להתמודד עם זה

כתבו לי ב WhatsApp

אפשר לכתוב 24/7 גם בשבתות וחגים ואחזור אלייך בהקדם

תלות רגשית בבן זוג היא תופעה שמאתגרת אנשים רבים. היא אמנם צובעת את החיים בצבעים עזים ולא הכל שחור ברולרקוסטר הרגשי הזה, אך תלות רגשית יכולה להפוך למכשול (וכך בד"כ קורה) כאשר התלות הופכת לאי-יכולת להתמודד עם החיים ללא בן או בת הזוג. כאן, אצל עוז אביב, אני מספק טיפול רגשי ממוקד להתגברות על קשיים אלו.

מהי תלות רגשית?

התלות הרגשית היא תלות במישהו אחר לצורך הרגשת הסיפוק והשלמות הרגשית. התלות יכולה לכלול צורך עז בקבלת אישור, אהבה או תמיכה מהאדם האחר.

תלות רגשית בבן זוג

בזוגיות, נדמה שתלות רגשית מסוימת היא משהו טבעי, אך כאשר התלות הופכת למרכיב מרכזי ממערכת היחסים, זה יכול להפוך להיות בעייתי. תלות רגשית חמורה יכולה להוביל לבעיות בזוגיות, כמו הימנעות מקונפליקטים, התחשבות יתר בבן הזוג והתעלמות כמעט מוחלטת מצרכים אישיים.

טיפול זוגי במצבים של תלות רגשית

הטיפול הזוגי יכול להציע פתרון לתלות הרגשית. במהלך הטיפול, הזוג פוגש את הקשיים ולומד להבין אותם, כמו גם את הדינמיקה שמאחורי התלות ומנסה למצוא דרכים להתמודד עם התלות בצורה בריאה.

עוז אביב מסייע לזוגות להתמודד עם תלות רגשית

אצלי בפגישות אני מספק טיפולים רגשיים וממוקדים בין אם במפגשים פרטניים או כאשר שני בני הזוג מגיעים לפגישה. המטרה היא קודם לאפשר לזוגות להבין את התלות הרגשית שלהם מבלי לכעוס על כך ולמצוא דרכים יעילות לשחרר את התלות הזו בצורה שתשאיר אותם בריאים, יציבים ומאוזנים רגשית. נתמקד בהגברת המודעות וההבנה של הזוג לתלות הרגשית ואיך להתמודד ולשחרר אותה בצורה בריא, על ידי עקירת שורש הסיבה שבגללה קיימת הנטייה לתלות מלכתחילה.

תלות רגשית בזוגיות: איך להשתחרר מתלות בבן הזוג?

זהו אחד האתגרים הגדולים שהחיים המשותפים יכולים להציב בפנינו. כיצד להיות בזוגיות שמאפשרת אהבה ותמיכה, אך גם לשמר עצמאות ואינדיבידואליות? שיטות שונות יכולות לעזור בהתמודדות עם תלות רגשית. למשל, ישנן שיטות שמתמקדות בחיזוק הביטחון העצמי, כמו טיפול קוגניטיבי התנהגותי, כמו גם שיטות אלטרנטיביות שמטרתן חיזוק האהבה העצמית וההשלמה העצמית.

המעבר לאינדיבידואליות בריאה במסגרת הזוגיות

בניית הביטחון העצמי, חיזוק העצמאות ומעבר מאהבה מותנית לאהבה לא מותנית, יכולים להקל על תחושות התלות. העבודה עם מטפל מנוסה יכולה לתת לכם את הכלים שאתם זקוקים להם כדי להתמודד עם התלות הרגשית ולהתפתח בכיוונים של ביסוס אישיות עצמאית ומאוזנת יותר.

לסיכום:

תלות רגשית בזוגיות היא נושא מורכב, אך בעזרת הטיפול המתאים אפשר להצליח לגבור על האתגרים שהיא מעמידה. אצל עוז אביב – מטפל רגשי, אני נמצא שם עבורכם כדי לסייע לזוגות לנהל בצורה מודעת יותר את הקשיים שהתלות הרגשית מציבה לפניהם. בעזרת הכלים הנכונים, כל אחד יכול להגיע לזוגיות בריאה ומאוזנת, שמאפשרת לכל אחד מבני הזוג להיות עצמאי ולא להיות יותר מדי תלוי רגשית בצד השני. שיטת העבודה איתה אני עובד נקראת 'להרגיש מחשבה אמיתית'. ניתן לקרוא עוד השיטה כאן. למידע נוסף ולכל שאלה אנא צרו קשר לשיחת התייעצות ראשונה חינם – 0524871100.

צלצלו (לחיצה על המספר)
או השאירו פרטים

כתבו לי ב WhatsApp

אפשר לכתוב 24/7 גם בשבתות וחגים ואחזור אלייך בהקדם

נגישות
Scroll to Top