טיפול בכעסים לגברים

צלצלו או השאירו פרטים

טיפול בכעסים לגברים - ניהול וטיפול בכעסים לגברים

כתבו לי ב WhatsApp

אפשר לכתוב 24/7 גם בשבתות וחגים ואחזור אלייך בהקדם

התקפי זעם וכעסים אינם דבר חריג בנוף – לרוב נרגיש זאת יותר מגברים בחברה שבה אנו חיים, שהרי בתרבות שלנו ביטוי של כעס מצד גברים נחשב ליותר מקובל מאשר ביטוי של רגשות אחרים, כמו עצב או חרדה. בכל אופן, ניהול כעסים הוא מרכזי לשליטה ברגשותינו, ליכולת לתקשר בצורה בריאה ולאיכות חיים טובה יותר. במאמר זה נברר מה מייחד טיפול בכעסים לגברים.

הסיבות לכעסים – עבור גברים

כעס נובע מחוויית אי-נוחות או אי-שביעות רצון מהעולם סביבנו. ישנן סיבות מגוונות לכעס. עבור גברים, פעמים רבות הכעס מופיע כתגובה לרגשות של חוסר שליטה (לא מקשיבים לי), אי הכרה (לא מכבדים אותי) או פחד מפגיעה במעמד החברתי (חרדה שמשפיעה על הערך העצמי). הכעס הוא לעיתים המוצא האחרון לביטוי רגשות שיותר קשה לנו לבטא, כמו עצב או פחד.

שליטה בכעס

אחת הדרכים העיקריות לשליטה בכעס היא לזהות את המצבים שמעוררים בנו כעס. לאחר מכן, ניתן להתמקד באסטרטגיות של שחרור רגשות, כמו תרגול נשימה עמוקה, שיח פנימי, תרגילי כתיבה ו/או פעילות גופנית. גברים יכולים להשתמש באמצעים אלו כדי לנהל את הכעס שלהם ולמזער אותו. ועם זאת אלו רק דרכים להרגעה זמנית ולא מאפשרים פתרון עומק משמעותי. בפסקה הבאה נתאר כיצד טיפול בכעסים לגברים מאפשר את הפיתרון מהשורש.

טיפול בכעסים אצל גברים

אסטרטגיות שונות לטיפול בכעסים יכולות לעזור לאנשים לנהל את רגשותיהם בצורה בריאה ומפרה. טיפול קוגניטיבי התנהגותי (CBT) היא אחת השיטות, אך זהו לא טיפול רגשי לעומק. טיפול בכעסים לגברים מגיע עם יתרון גדול כי מדובר בפתרון שורשי לבעיה. טיפול אפקטיבי בכעסים כולל למידה איך לזהות את הרגשות העמוקים יותר שיש בנו ואת המחשבות שיוצרות את אותן רגשות. ככול שהתהליך מתקדם והמודעות ממשיכה לעלות, מתח מיותר משתחרר כתוצאה משינוי דפוסי החשיבה ובניית דימוי עצמי מאוזן ורגוע יותר באופן יציב. הטיפול אפקטיבי במידה שווה גם לגברים וגם לנשים, עם זאת טיפול בכעסים לגברים מגיע עם תשומת לב מיוחדת לצרכים המיוחדים שקיימים באופן בולט יותר אצל גברים.
שיטת העבודה איתה אני עובד נקראת 'להרגיש מחשבה אמיתית'. ניתן לקרוא עוד השיטה כאן. למידע נוסף ולכל שאלה אנא צרו קשר לשיחת התייעצות ראשונה חינם – 0524871100. אביב עוז, מטפל רגשי.

סיכום:

כעס הוא חלק בלתי נמנע מהחיים שלנו. כל אחד מאיתנו מכיר את הרגש של זעם, אך לא כולנו מכירים את הדרכים למנוע התפרצויות זעם או לבטא כעסים באופן בריא. דרך שימוש בכלים נכונים, אפשר ללמוד איך לשלוט בכעס ואיך להבדיל בין כעס מיותר שיש בו מתח רב ובין כעס בריא שיש בו מתח מועט. ואז גם במצבים שנכון להתקומם, בטיפול בכעסים לגברים נלמד כיצד נוכל להשתמש בכעס בצורה מכבדת וגם באופן רגוע. כן כן, אפשר לכעוס בצורה רגועה. בעזרת טיפול נכון, כל אדם יכול להגיע למקום בו הכעס לא מנהל אותו, אלא הוא מנהל את הכעס.

עוז אביב מטפל רגשי – אני מציע מגוון כלים ומסלולים לניהול וטיפול בכעסים, שיכולים להעניק לכל גבר או אישה את היכולת לשנות גישה מהבסיס ולהכניס הרבה שקט פנימי למודעות, ובכך להגיב בצורה נכונה לכל סיטואציה או מה שהיה בעבר "טריגר".

צלצלו (לחיצה על המספר)
או השאירו פרטים

כתבו לי ב WhatsApp

אפשר לכתוב 24/7 גם בשבתות וחגים ואחזור אלייך בהקדם

נגישות
Scroll to Top