צלצלו (לחיצה על המספר)
או השאירו פרטים

כתבו לי ב WhatsApp

אפשר לכתוב 24/7 גם בשבתות וחגים ואחזור אלייך בהקדם

טיפול שליטה בכעסים - סיפור נפוץ

תמיד הייתי אדם שמתחשבן. לעשות משא ומתן כדי למצוא פתרונות שישרתו אותי היו "הצד החזק" שלי, זה שירת אותי היטב בעולם העסקים ולפעמים גם כדי לסחוט יחס מכבד מאחרים. אבל מתחת לפני השטח של אותה "הצלחה" הסתתרה בעיית כעס שהציקה לי כמו שד בלתי פוסק. ידעתי שזה שם, מתבשל ממש מתחת לפני השטח, אבל רוב הזמן שמרתי את זה היטב, מוסתר מהעולם. מזמין אתכם לשמוע את סיפורי לפני שניגשתי ל טיפול שליטה בכעסים


הפחדים והכאב שלי היו נטועים עמוק בעבר שלי.

כילד גדלתי בבית מלא במתח ובקונפליקטים. לאבי היה אותו מזג לוהט שאני נאבק לשלוט בו. הזיכרונות מההתפרצויות שלו, הזכוכית המרוסקת ותחושת "ההליכה על הביצים" (להיזהר ממנו מתוך חרדה) לא עזבו אותי. לא רציתי להיות כמוהו, אבל זה נראה כאילו הזעם שלו הועבר אליי איכשהו כמו ירושה לא רצויה.

ככל שחלפו השנים, הלחץ של העבודה והחיים האישיים שלי התחיל לעשות את שלו. אי הנוחות או חילוקי הדעות הקטנים ביותר היו מעוררים זעם נפץ שלא יכולתי לשלוט בו. זה הרגיש כמו ענן אפל שאופף אותי, מטביע אותי בים של זעם. תיעבתי את התחושה של איבוד שליטה, אבל התקפי זעם באו וחזרו שוב ושוב ולא הצלחתי להשתחרר מהם.


הכעס שלי הפך לנטל על מערכות היחסים שלי.

אשתי, שעמדה לצידי בזמנים הטובים והפחות טובים, ספגה את עיקר זעמי. הדמעות ושברון הלב שלה נחרטו במצפוני, אבל בכל זאת, לא יכולתי לעצור את ההתפרצויות. בכל פעם שזה קרה, הייתי מבטיח לעצמי שזו תהיה הפעם האחרונה שזה קורה לי, אבל הכעס תמיד מצא דרך להתעורר מחדש.

נקודת השבירה הגיעה בערב גורלי אחד כשהכעס שלי הגיע לשיא של כל הזמנים. מחלוקת לכאורה קלה התגלגלה לכדי ויכוח סוער, ולפני שידעתי זאת, ניפצתי מורשת משפחתית אהובה בהתקף זעם. מבט הפחד והאכזבה בעיניה של אשתי היה כואב יותר מכל מכה שחטפתי אי פעם.

באותו לילה, כשהיא ישבה מולי בדמעות, היא אמרה שאינה יכלה לשאת יותר לחיות בפחד ובמהומה מתמדת. היא אהבה אותי, אבל היא לא יכלה להישאר עם גבר שסירב להתעמת עם השדים שלו ולעשות שינוי. ולתקופה מסוימת היא עזבה את הבית.

המילים שלה פגעו בי כמו טונה של לבנים, ולראשונה ראיתי את חומרת המצב שלי. הפחד לאבד את האישה שאהבתי, הכאב שגרמתי לה וצלקות ילדותי כולם התמזגו לכדי הכרה סוחפת – הייתי זקוק לעזרה, אך עדיין לא ממש הבנתי שזה טיפול שליטה בכעסים.


חשבתי שאוכל לעשות לעצמי טיפול שליטה בכעסים

למרות ההבנה הזו, הדחקתי את הבעיה וניסיתי להתמודד עם זה לבד. הצלחתי לשכנע אותה שכעת אני מתמודד (כי גם איכשהו שכנעתי את עצמי בכך). ככל שחלפו השנים, הכעס שלי המשיך להחמיר, הרגשתי כמו חיה פצועה היוצאת מכלוב ולא יכולה לעצור את עצמה מלתקוף. התסכולים הכי קטנים היו שולחים אותי לטירוף, ויכולתי להרגיש את השליטה שלי חומקת. ידעתי עמוק בפנים שאני פוגע באנשים שאני הכי אוהב, במיוחד באשתי ובילדיי, אבל הרגשתי חסר אונים ולא הצלחתי לעצור את זה.

הפחד להפוך לאבי רדף אותי, והכאב של הפגיעה בסובבים אותי כרסם בנשמתי. רציתי מאוד לשנות, להשתחרר מכבלי הכעס שכבלו אותי, אבל זו נראתה כמו משימה שאי אפשר להתגבר עליה.


ערב אחד, אחרי עוד התפרצות זעם נפיצה

…אשתי התעמתה איתי. עיניה התמלאו בתערובת של עצב ונחישות. היא לקחה נשימה עמוקה, ובקול רועד אמרה, "אני לא יכולה לעשות את זה יותר. אני לא יכולה לראות אותך הורס את עצמך ואת המשפחה שלנו בכעס שלך. אם לא תקבל טיפול שליטה בכעסים ותעשה שינוי , אני… אני לא יכול להישאר."

ושוב המילים שלה היכו בי כמו ברק, והוציאו אותי מערפל הזעם. והפעם ידעתי שזה אמיתי – האולטימטום פגע קשה, ולראשונה ראיתי את ההשלכות האמיתיות של המעשים שלי. המחשבה לאבד אותה, לאבד את האהבה שבנינו יחד, הייתה כואבת יותר מכל התפרצות שחוויתי אי פעם.

באותו רגע הלב שלי התנפץ לאלף רסיסים, וידעתי שאני חייב לעשות משהו. לא יכולתי לתת לכעס להרוס את חיי ואת האהבה שאני מוקיר. הגיע הזמן להתעמת עם הפחדים שלי, הכאב שלי ולבקש עזרה מקצועית – טיפול שליטה בכעסים.

כשכובד המצב התיישב על כתפי, נשבעתי לעצמי. לא אתן לכעס להיות השליט של חיי. הגיע הזמן להילחם בשד הזה שבתוכי, אחפש טיפול, ייעוץ, כל מה שנדרש, כדי להפוך לגרסה טובה יותר של עצמי – למען אשתי, למען העתיד שלנו ולמען המשפחה שרצינו לבנות יחד. וכן גם למען עצמי, ואולי אפילו קודם כל בשביל עצמי.

אני יודע שהדרך לשינוי לא תהיה קלה. להתעמת עם הפגיעות והחרדות שרדפו אותי כל כך הרבה זמן. אולי אפילו ארגיש שאני הולך ביער או מבוך חשוך, ואני לא בטוח אם אמצא את הדרך לצד השני. אבל עכשיו אני מבין כמה חשוב לי לנסות, בשבילה, בשבילנו.


לסיכומו של סיפור זה על "לפני" טיפול שליטה בכעסים

תודה שקראת עד כאן. זהו "סיפור טיפוסי" שאני שומע לא מעט פעמים כמטפל רגשי מאנשים המגיעים עבור טיפול שליטה בכעסים. אם ההרגשה שלך דומה, תן לי קודם כל להעניק לך תקווה – הפתרון בהישג ידך. כמובן שלא בלי השקעה ולא בלי התמדה, אבל כמטפל מנוסה עם המלצות רבות אני יכול לומר בביטחון שהשיטת טיפול שליטה בכעסים שאני עובד איתה 'להרגיש מחשבה אמיתית', תמיד מוכיחה את עצמה. אנחנו לא רק "שמים פלסטר" או נעזרים ב"טיפים" חשובים ככול שיהיו, אלא עושים טיפול שורש, כדי להסיר את המתח הפנימי שהמטופל סוחב על עצמו לאורך חייו.

בדרך כלל אדם הסובל מהתקפי זעם חושש שבלעדי הכעס המופרז הוא "ייצא פראייר" או "וותרן", אבל בקצב טבעי ובבטחה אנו נשנה את התפיסה ותלמד כיצד לשים גבולות בצורה אסרטיבית ורגועה. לפרטים נוספים על טיפול שליטה בכעסים, צור קשר לשיחת ייעוץ ראשונית ללא עלות – 0524871100. אביב עוז, מטפל רגשי.

צלצלו (לחיצה על המספר)
או השאירו פרטים

כתבו לי ב WhatsApp

אפשר לכתוב 24/7 גם בשבתות וחגים ואחזור אלייך בהקדם

איפה מתקיים הטיפול

הטיפול מתקיים ברח' חרות 6, רמת גן (לתצוגה במפה לחץ כאן), ניתן לקיים את הפגישות גם טלפונית או בזום.

נגישות
Scroll to Top