צלצלו (לחיצה על המספר)
או השאירו פרטים

כתבו לי ב WhatsApp

אפשר לכתוב 24/7 גם בשבתות וחגים ואחזור אלייך בהקדם

סדנה לטיפול בכעסים

סדנה לטיפול בכעסים לעומת טיפול אחד על אחד

כעס הוא רגש טבעי שכולנו חווים, אך כאשר הוא הופך לבלתי נשלט או מזיק, חיפוש עזרה הוא חיוני. סדנאות עבור טיפול בכעסים וטיפולים אחד על אחד הן שתי דרכים נפוצות להתמודד עם בעיות הכעס שלהם. לשתי הגישות יש את היתרונות שלהן, אבל הן מגיעות גם עם החסרונות הייחודיים שלהן. במאמר זה, נלמד על ההבדלים של סדנה לטיפול בכעסים בהשוואה לטיפול אחד על אחד, כדי שנוכל לקבל החלטה מושכלת לגבי האופציה המתאימה ביותר עבורך.

התאמה אישית מוגבלת

אחד החסרונות העיקריים של סדנה לטיפול בכעסים הוא היעדר התאמה אישית. הסדנאות פונות בדרך כלל לקבוצה של אנשים עם דרגות שונות של בעיות כעס. כתוצאה מכך, ייתכן שהאסטרטגיות והטכניקות הנלמדות לא יהיו מותאמות לצרכים והטריגרים הייחודיים של כל משתתף. ללא הדרכה מותאמת אישית, המשתתפים עשויים למצוא את זה מאתגר להתמודד עם גורמי הכעס הספציפיים שלהם, מה שמוביל ליעילות מוגבלת בניהול הכעס שלהם במצבים אמיתיים.

לעומת זאת, טיפול אחד על אחד מציע יחס אישי מאיש מקצוע מיומן שיכול להתעמק בבעיות הכעס הספציפיות של האדם מולו. גישה מותאמת אישית זו מאפשרת למטפל לזהות סיבות, טריגרים ומנגנוני התמודדות הבסיסיים המותאמים לצרכיו של הפרט, מה שמגדיל את הסבירות לטיפול שורש ייחודי ומוצלח.

חוסר סודיות

בתוך סדנה לטיפול בכעסים יושבים בקבוצה ומשתפים המשתתפים את חוויותיהם ורגשותיהם עם אחרים. בעוד שאנשים מסוימים עשויים למצוא נחמה בחוויה המשותפת הזו, אחרים עשויים להרגיש מהססים להיפתח לגבי ההתמודדויות האישיות שלהם במסגרת קבוצתית. הפחד משיפוטיות או מבוכה עלולים לעכב את התקדמותם בטיפול בבעיות הכעס שלהם ביעילות. בנוסף קשה יותר לסמוך על כך שהחוויות האישיות של כל משתתף יישמרו בסודיות.

לעומת זאת, טיפול אחד על אחד מציע סביבה סודית ובטוחה ליחידים לבטא את עצמם בחופשיות ללא חשש שישפטו אותם (כולל הסכם סודיות חתום). סודיות זו מקדמת אמון בין המטפל והמטופל, ומאפשרת דיונים פתוחים ופרודוקטיביים יותר על הסיבות השורשיות שנמצאות מאחורי התקפי זעם.

דינמיקה קבוצתית והסחות דעת

במסגרת סדנה לטיפול בכעסים, דינמיקה קבוצתית יכולה ליצור לעיתים הסחות דעת המעכבות את תהליך הלמידה. משתתפים מפריעים, קונפליקטים בין משתתפים או רמות משתנות של מעורבות יכולים להסיט את המיקוד מהמטרות העיקריות של הסדנה. בנוסף, אנשים עשויים להרגיש פחות בנוח לשתף את החוויות שלהם בסביבה כזו, מה שמגביל עוד יותר את יעילות הסדנה.

לעומת זאת, טיפול אחד על אחד מבטיח שהמיקוד יישאר אך ורק על האינדיבידואל המבקש עזרה. אין הסחות דעת או השפעות חיצוניות, מה שמאפשר חוויה טיפולית מרוכזת ופרודוקטיבית יותר.

מעקב ואחריות

סדנה לטיפול בכעסים בנויה לרוב כסדרה חד פעמית או מוגבלת של מפגשים. למרות שהם מספקים מבוא לטכניקות שונות לניהול כעסים, ייתכן שהם לא יציעו מעקב מספיק או תמיכה מתמשכת. ללא אחריות עקבית, אנשים עשויים להיאבק ליישם את מה שלמדו במצבים אמיתיים, מה שהופך שינוי ארוך טווח למאתגר יותר להשגה.

בטיפול אחד על אחד, המטפל יכול לספק תמיכה שוטפת, לעקוב אחר ההתקדמות ולהתאים אסטרטגיות לפי הצורך. הדרכה עקבית זו מטפחת אחריות רבה יותר ומסייעת לאנשים להישאר במסלול עם יעדי ניהול הכעסים שלהם.

לסיכום, בעוד שגם בתוך סדנה לטיפול בכעסים וגם לטיפול אחד על אחד יש את היתרונות שלהם, חיוני לקחת בחשבון את החסרונות שלהם. סדנאות עשויות להיות חסרות התאמה אישית, חסרות הבטחה לסודיות וללא מעקב עקבי, מה שהופך אותן לפחות יעילות עבור אנשים עם בעיות כעס מורכבות. לעומת זאת, טיפול אחד על אחד מספק תשומת לב אישית, מרחב סודי ותמיכה מתמשכת, המאפשרים ליחידים להעמיק באתגרים הקשורים לכעס ולפעול לשינוי מתמשך. בסופו של דבר, הבחירה בין שתי הגישות תלויה בצרכים הספציפיים של הפרט, ברמת הנוחות ובחומרת בעיות הכעס שלו. בשיטת הטיפול איתה אני עובד אנו נוציא מהשורש את הנטייה לכעס מופרז, על ידי שינוי תפיסת העצמי, והיכולת להיות רגוע שקשורה בעצמי בלבד ללא תלות ביחס מאחרים, כך שגם אם "מתייחסים אליי באופן לא הוגן", המטופל לומד כיצד להישאר רגוע. עוד על השיטה ניתן לקרוא כאן.

צלצלו (לחיצה על המספר)
או השאירו פרטים

כתבו לי ב WhatsApp

אפשר לכתוב 24/7 גם בשבתות וחגים ואחזור אלייך בהקדם

איפה מתקיים הטיפול

הטיפול מתקיים ברח' חרות 6, רמת גן (לתצוגה במפה לחץ כאן), ניתן לקיים את הפגישות גם טלפונית או בזום.

נגישות
Scroll to Top