צלצלו (לחיצה על המספר)
או השאירו פרטים

כתבו לי ב WhatsApp

אפשר לכתוב 24/7 גם בשבתות וחגים ואחזור אלייך בהקדם

סדנה לעצבים – כדאי ללכת?

כעס הוא רגש אנושי טבעי שכולנו חווים מעת לעת. זה יכול להיות כוח חיוני, שמעודד אותנו אותנו לפעול ולעשות שינויים בחיינו. עם זאת, כאשר הכעס הופך לבלתי נשלט ומסלים לרמות לא בריאות, זה יכול להוביל לתוצאות הרסניות גם לאדם שכועס וגם לסביבתו. סדנה לעצבים נוצרה כניסיון להעניק פתרון מסוים עבור אנשים המבקשים להשיג שליטה על הכעס שלהם. אמנם לסדנאות אלו יש יתרונות, אך חשוב להדגיש שטיפול אחד לאחד מציע גישה הרבה יותר מקיפה ויעילה לטיפול בבעיות כעס שורשיות. במאמר זה נתעמק בסיבות העיקריות לכך שאנשים משתתפים ב סדנה לעצבים ונציג גם את היתרונות הבולטים לטיפול בכעסים דרך טיפול אישי.

יתרונות עם סדנה לעצבים:

אחת הסיבות העיקריות לכך שאנשים בוחרים סדנה לעצבים היא הדינמיקה הקבוצתית. שיתוף חוויות עם אחרים המתמודדים עם אתגרים דומים יכול ליצור תחושת שייכות והבנה הדדית. חברי הקבוצה עשויים להזדהות זה עם המאבקים של זה, לטפח סביבה של תמיכה ואחווה.

בתוך סדנה לעצבים אפשר לעיתים להחליף דרכי התמודדות שכל חבר משתמש בהן בחייו. מאחר והמשתתפים משמשים כסוג של מראה אחד לשני, לעתים לומדים זה מהצלחות ומכישלונות אחד של השני. יתרון נוסף הוא חסכון כספי. סדנאות לעצבים בדרך כלל זולות בהשוואה לטיפול בכעסים אחד על אחד, עם זאת חשוב לציין – שאם הציפייה היא לעשות שינוי משמעותי ייתכן וגם ההוצאה הזו לא תניב תוצאות.

יתרונות לטיפול בכעסים אחד על אחד:

בעוד ש סדנה לעצבים יכולה להועיל במובנים מסוימים, היא אינה מיועדת להעניק פתרונות מקיפים ומותאמים אישית לבעיות כעס ארוכות שנים. טיפול בכעסים אחד על אחד, המציע את היתרונות המשמעותיים הבאים:

  1. תשומת לב אישית: במפגשים אישיים, המטופל מקבל יחס אישי ממטפל מוסמך בעל ניסיון רב והמלצות רבים, אשר מתאים את תוכנית הטיפול כדי לתת מענה לטריגרים ומנגנוני ההתמודדות הייחודיים לך. גישה פרטנית זו מבטיחה שהטיפול יתאים בדיוק לצרכי המטופל/ת.
  2. פרטיות וסודיות: בתוך סדנה לעצבים אנשים מסוימים עשויים להסס לחלוק חוויות אישיות עמוקות במסגרת קבוצתית, מחשש לשיפוט או מבוכה. טיפול אחד לאחד מספק מרחב בטוח וסודי עבור אנשים לחקור את הסיבות הבסיסיות לכעס שלהם ללא הסתייגויות, ותחת הסכם סודיות חתום.
  3. טיפול ממוקד ומעמיק: עם סדנה לעצבים תשומת הלב של המנחה מתחלקת בין מספר רב של משתתפים, מה שהופך את זה לבלתי אפשרי להעמיק בסוגיות של כל אדם. לעומת זאת, טיפול אחד לאחד מאפשר חקירה ממוקדת ומעמיקה של גורמי השורש לכעס ובניית תוכנית פעולה להתמודדות מותאמת אישית.
  4. משוב מיידי ומעקב אחר התקדמות: לעומת סדנה לעצבים, מפגשים אחד על אחד מאפשרים משוב מיידי ומעקב אחר התקדמות גם בפגישות וגם בליווי ומשוב לתרגול בין הפגישות. משוב וליווי רציף זה מאפשר לנו להתאים את עצמנו (גם המטפל וגם המטופל) לנסיבות ולשפר את דרך ההתמודדות עם התהליך, על סמך תגובות שמשתנות לאורך התהליך. יכולת הסתגלות זו משפרת את יעילות הטיפול.
  5. טיפול בטראומה הבסיסית: לעתים קרובות, בעיות כעס נובעות מטראומות עבר או בעיות רגשיות לא פתורות. במסגרת של אחד לאחד, אנו נתעמק (בשלב בו המטופל יהיה מוכן לכך) בגורמים הבסיסיים הללו, כדי להעניק הנחייה מאוד ברורה המובילה לריפוי פצעים רגשיים ולקידום צמיחה אמיתית.
  6. גמישות בשיטות הטיפול: לעומת סדנה לעצבים, טיפול אחד על אחד מאפשר למטפל להשתמש במגוון רחב יותר של טכניקות וכלים טיפוליים המותאמים לצרכיו של הפרט, מה שמגביר את הסיכויים לניהול מוצלח של כעסים.

לסיכום, סדנה לעצבים יכולה להועיל לאנשים מסוימים, לספק תמיכה קבוצתית וחווית למידה משותפת. עם זאת, היתרונות הברורים של טיפול אחד לאחד הופכים אותו לבחירה נכונה יותר עבור אלה המחפשים גישה מעמיקה ויעילה יותר לניהול הכעס. לעומת סדנה לעצבים, תשומת הלב האישית, הפרטיות וההתאמה הממוקדת המוצעות בטיפול אחד לאחד, מעניקות למטופל דרך להתמודד עם הבעיה של התקפי זעם כדי לסלול את הדרך לשחרור מהמתח המיותר.
השיטה איתה אני עובד 'להרגיש מחשבה אמיתית', לא באה רק כדי לפתור את הבעיה, אלא גם כדי לעזור לך להתחבר לעצמך מחדש כדי שתוכל להיות בחוויית הגשמה עצמית הרבה יותר משמעותית. לשיחת ייעוץ ראשונה ללא עלות צרו קשר בטלפון 0524871100. אביב עוז, מטפל רגשי.

צלצלו (לחיצה על המספר)
או השאירו פרטים

כתבו לי ב WhatsApp

אפשר לכתוב 24/7 גם בשבתות וחגים ואחזור אלייך בהקדם

איפה מתקיים הטיפול

הטיפול מתקיים ברח' חרות 6, רמת גן (לתצוגה במפה לחץ כאן), ניתן לקיים את הפגישות גם טלפונית או בזום.

נגישות
Scroll to Top